۱۵ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است

درمان استفراغ

استفراغ دو گونه است، یا به‌ طور خود به خود و در اثر عواملی مانند مسمومیت، پرخوری، سرگیجه و ...، می باشد و یا به‌ طور عمدی انسان کاری می کند که استفراغ کند.

تهوع

در روایات ما استفراغ به عنوان یک درمان مطرح شده و در عین حال به عنوان یک عارضه نیز مطرح می‌شود. اگر استفراغ خود به خود حاصل شود یک عارضه است و باید درمان گردد، اما اگر عمدی باشد خود، یکی از موارد درمان است، حتی اگر انسان حالت تهوع داشته باشد و به طور عمدی زودتر استفراغ کند، یک نوع درمان می باشد.


و اما استفراغ چه بیماری‌هایی را درمان می‌کند؟

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

مسکن ها در طب اسلامی

امروزه بسیاری از داروها اثر تسکین دهنده دارد و تنها علائم و عوارض را کاهش می‌دهند، علت استفاده از این داروها عدم شناخت ریشه بیماری و طبایع چهارگانه است.
درد
اما در طب اسلامی تسکین دهنده‌ها به دو قسم هستند، یک قسم تسکین دهنده ها برای اعضای خاص، مانند مسکن سردرد، زانو و ...، در روایات این تسکین دهنده‌ها مدح شده و توصیه شده که وقتی هر یک از این اعضا دچار درد شد از این تسکین دهنده‌ها استفاده شود؛ قسم دیگر تسکین دهنده‌ها، مسکن های عمومی هستند که در این موارد توصیه به صبر و تحمل درد شده است و از نظر روایات بهتر است انسان از داروهای مسکن استفاده نکند، از طرفی دعا به عنوان بهترین درمان معرفی شده است، امروزه در صورت بروز این مشکلات استفاده از مسکن‌های
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

سوال و جواب از استاد تبریزیان 2

سوال

1. در مورد کسانی که در اثر دیابت یا فشار خون دیالیزی شده اند، چه سفارشی دارید؟

کسانی که مبتلا به دیالیز هستند. عجله نکنند و سریع عمل کنند و کلیه را از بین ببرند، زیرا اسلام دارو

۳ نظر موافقین ۱ مخالفین ۱

برگ چغندر یا اسفناج؟!

سلطه استعماری و روش طبی و تغذیه ای غرب آنقدر با دقت و ظرافت کار خود را جلو می برد که همه برنامه های خود را به صورت بسته هایی منسجم و قابل دفاع ارائه می دهند که گویی وحی منزل هستند و هیچ جایگزینی در عالم به جای آن ها وجود ندارد! چه در جنبه تغذیه و چه در جنبه درمان این اتفاق افتاده و به طور جدی دنبال شده و توسط کادری که با برنامه های به ظاهر دلسوزانه در داخل کشور ها تربیت شده اند اهداف آن ها در داخل کشور ها با جدیت دنبال می شود.

برگ چغندر

یکی از ظلم های نابخشودنی در زمینه تغذیه خصوصا در ایران عوض کردن سبزی های بد به جای سبزی های خوب است. سبزی هایی که تماما

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

قرص خون اسلامی دارویی معجزه آسا

طب اسلامی برای تمام بیماری ها درمان دارد و در بسیاری از مواردی که امروزه درمانی برای بیماری وجود ندارد و مشکلات زیادی برای افراد وجود دارد طب اسلامی طبی توانا و پیشرو است.

خون

یکی از مسائل مهمی که متاسفانه امروزه درمان قابل توجهی هم ندارد مشکلات خونی است.
یکی از داروهای اسلامی که قابلیت بالایی دارد و....


ادامه در این آدرس


tebeslami.net
۱۵ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

مقاوم شدن دربرابر بیماری ها

شاید برای بیشتر ما این مسئله جای سوال باشد که چرا با اینکه طب جدید به پیشرفت های زیادی در درمان دست پیدا کرده است اما مقاومت انسان ها در برابر بیماری روز به روز در حال کاهش است و هر چند سطح سلامت بالا رفته اما از مقاوم شدن افراد در برابر بیماری ها خبری نیست؟


از این رو یکی از مهمترین چیزهایی که در طب اسلامی به آن اهمیت داده شده است مقاوم شدن انسان در برابر بیماری هاست.


این متد درمانی که در طب جدید از آن غفلت شده به خاطر تغییر دیدگاه مردم و طب جدید به درمان است. در طب جدید تا شخصی به بیماری مبتلا شد به او توصیه می شود

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

داروی امام کاظم علیه السلام دارویی عجیب

این دارو یکی از دارو های خوب اسلامی و داروی عجیبی است.

این دارو با اینکه دارویی ساده و سهل است اما قابلیت زیادی دارد. از خصوصیات این دارو این است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و درواقع کاری فراتر از آن انجام می دهد و سیستم ایمنی بدن را در برابر بیماری ها هوشیار می کند.


امام کاظم ع

بنا بر این،...


ادامه مطلب را در اینجا مطالعه بفرمایید


۳ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰

طریفل، دارویی از زمان حضرت موسی (ع)

یکی از دارو های خوب و اساسی برای رفع رطوبت بدن و در عین حال ساده در طب اسلامی داروی طریفل است. دستور طریفل همان گونه که در روایات ما آمده از زمان حضرت موسی (ع) به ایشان وحی شده و دارویی با قدمت زیاد به حساب می آید.

طریفل

کار اصلی این دارو خشک کردن رطوبت های مضر بدن 

۴ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

غذا های شفا بخش

در این بخش شما را با انواع غذا هایی که خاصیت شفا بخشی ودرمان دارند آشنا می کنیم. مواد لازم برای این سبک آشپزی خودشان جنبه دارویی و درمان دارند. اما در سبکی نو در آشپزی می خواهیم آن ها را  در سفره های پر برکت و نورانی شما بیاوریم.  

شکلات سویق

#اول جنبه درمانی و دارویی سویق
#دوم آشپزی با این 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

داستان تحریم خمر

داستان تحریم خمر!


. . . در کتاب مصابیح القلوبِ سبزواری آورده شده است که: چون آیه ی تحریم خمر فرود آمد، منادیِ رسول خدا (ص) ندا داد: «کسی نباید خمر خورَد.» روزی رسول خدا (ص) از کوچه ای عبور می کردند و مرد مسلمانی، که شیشه ای شراب در دست داشت، وارد شد. چون رسول خدا (ص) را دید، سخت ترسید و گفت: «خدایا توبه کردم که دیگر خمر نخورم، مرا رسوا نکن.» چون به آن حضرت نزدیک شد، پیامبر (ص) فرمودند: «در این شیشه چیست؟» گفت: «سرکه است.» آن حضرت دستشان را پیش بردند و فرمودند: «قدری در دست من بریز.» آن مرد ریخت و مشاهده کرد که سرکه است. آن مرد گریست و گفت: «یا رسول الله، قسم به خدا که سرکه نبود؛ بلکه خمر بود؛ ولی توبه کردم و از خدا خواستم تا مرا رسوا نکند و چنین شد.» آن حضرت فرمودند: «چنین است و هر که توبه کند، خداوند سیئات او را به حسنات مبدل فرماید۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰