سوال

1. در مورد کسانی که در اثر دیابت یا فشار خون دیالیزی شده اند، چه سفارشی دارید؟

کسانی که مبتلا به دیالیز هستند. عجله نکنند و سریع عمل کنند و کلیه را از بین ببرند، زیرا اسلام دارو و درمان سهل و آسان دارد.
زنیان و مغز گردو بسیار مفید است. ما هم خیلی سفارش کردیم و افرادی خوردند و خوب شدند و کلیه هایشان راه افتاد. جلوی دفع خون و پروتئین را می گیرد. یک داروی حیاتی است.
طریقه ی مصرف:
زنیان و مغز گردو را به طور مساوی آسیاب کنند و هر شب به اندازه دو قاشق غذا خوری و یا بیشتر- هر چقدر می توانند - مصرف کنند.کلیه ها را گرم می کند و به کار می اندازد.
درمان دوم حجامت ساق پاهاست. در روایت داریم که حجامت ساق پا، بیماری مزمن کلیه را درمان می کند.
نکته: حجامت برای کسانی که دیابت دارند اشکالی ندارد و خون حجامت هم بند می آید و محل حجامت را با عسل آغشته کنند تا اثرش هم نماند.


2. اخیراً در رسانه تبلیغ می کنند که، نمک دریا ضرر دارد. چه توصیه ای دارید؟

نمکی که در روایات توصیه شده، همان نمک دریاست. در روایت به «الملح الجریش» تعبیر شده است، نمکی که ناهمانگ است و ریز و درشت است. این خاصیت ها که برای نمک بیان شده، برای آن نمک است.
آیا این نمک تصفیه شده، همان خاصیت نمک دریا را دارد یا نه؟ یقینا که این نمک زمان پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) نبوده است و دلیلی هم نداریم که این خاصیت ها را دارد؛ بلکه چون یُد شیمیایی به آن می زنند خالی از ریسک نیست. رییس دانشگاه پزشکی مشهد گفت: این نمک ها(ید دار) سبب تولید سرطان تیرویید شده است. از وقتی نمک تصفیه شده آمده، نمک دریا جمع شده است. نمک دریا،کلسیم، منیزیم و منگنز و سدیم و کلرید دارد. ولی نمک تصفیه شده کلر و سدیم به تنهایی دارد. و نمکِ مشهورِ در روایت نیست و ممکن است خطرناک هم باشد.
اما در مورد آلودگی دریا، اینقدر آلودگی ندارد که نمک را آلوده کند و خود نمک، آلودگی را برطرف می کند.
اگر این گونه باشد، همه چیز مان آلوده است. آلودگی رادیو اکتیو بسیار زیاد شده است. و مردم این نمک را استفاده کرده اند،مشکلی ایجاد نکرده است. نمک دریای قم و نمک نجف بسیار خوب است. هر دریایی خشک شود، نمکش مفید است. سنگ نمک در مرحله بعد است.


3. پزشکان توصیه می کنند که سه ماه قبل از بارداری قرص آهن و اسید فولیک مصرف کنند. آیا مصرف آهن لزومی دارد و در صورت لزوم جایگزینش چیست؟
قرص آهن اصلا خوب و مفید نیست. مشکلات عدیده و زیادی برای بشر به وجود آورده است. قرص آهن و آهن تاب (در طب سنتی) خیلی بد است. در روایات آهن خیلی بد است. می فرمایند: رجس و نجس و مسخ است. اگر دست زدید دستان را بشویید. راجع به آهن آمده است.
ولی قرص خون و قرص ششم که مرکب ده گانه طب اسلامی است. بهترین درمان است و سخت ترین حالت ها را درمان می کند و نیازی به آهن و آهن تاب نیست.


4. افرادی که دچار سقط جنین مکرر هستند. چه توصیه ای می فرمایید؟
قرص خون مفید است، البته درمانی قطعی و موثر و تجربه شده، استفاده از فرفیون است. فرفیون صمغی سمی است. لذا باید مراقب باشند. اندازه یک عدس سه شب پشت سر هم بخورند. چنان دهانه رحم را می بندد که دیگر دچار سقط جنین نمی شود.
در روایت از امام صادق: کوهان شتر به کمر بمالد جلوی سقط جنین را می گیرد. این روش بهتر است.


5. یکی از مشکلات مبتلا به در جامعه اعتیاد است. برای ترک اعتیاد روشی بفرمایید.
استفاده از برگ و شاخ اسپند نعشه آور است و جایگزین مواد مخدر هست، اعتیاد آور هم نیست. از دو گرم تا ده گرم آسیاب کنند و بخورند و اگر تخم اسپند را هم اضافه کند، مانعی ندارد.


6. اگر بیماری ها باعث از بین رفتن گناهان می شود، چرا باید درمان کرد؟
نکته ریز و دقیقی دارد؛ کسی که درمان می کند خداست. روایتی خواهیم خواند که خداوند، زمانی را برای بیماری مشخص کرده است. مثلا ده روز طول بکشد، در همان روایت می فرماید: انسان ممکن است کاری کند که زمان بیماری کمتر شود و دارو اثر خودش را بگذارد.